UN environment
Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Zapraszamy na wydarzenie, które odbędzie się we wtorek 4 czerwca, o godz. 19.00 w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK (Pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4).

W jego trakcie osoby młode, działające na rzecz walki z zanieczyszczeniami powietrza, ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju wraz z zaproszonymi ekspertami dyskutować będą na temat tego, jak – i na rzecz jakich rozwiązań – działać na rzecz powietrza i klimatu.

Dyskusja ta stanowić będzie wprowadzenie do polskich obchodów Światowego Dnia Środowiska, które w tym roku odbywają się pod hasłem #BeatAirPollution.

Jednym z gości spotkania będzie Matthew Billot, koordynator regionalny biura UN Environment na Europę, który zaprezentuje najważniejsze wątki z najnowszego raportu GEO-6, analizującego stan globalnego środowiska naturalnego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, który organizujemy we współpracy z UNICEF Polska i które kontynuuje nasze działania w zakresie włączania młodzieży w dyskusje o klimacie.

Plan wydarzenia:

• 19:00 – Rozpoczęcie – przemówienia: Maria Andrzejewska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Małgorzata Połowniak-Dąbrowska, UNICEF Polska
• 19:10 – Wystąpienie przedstawiciela Urzędu Miasta Warszawa
• 19:20 – Keynote: Matthew Billot (UN Environment) o GEO-6, zanieczyszczeniu powietrza i roli młodych w ochronie środowiska
• 19:35 – Start debaty:

a) Klara Foryciarz, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
b) Krzysztof Rentflejsz, uczestnik debaty młodych na COP24
c) Krzysztof Kotela-Cios, Batory dla Zrównoważonego Rozwoju
d) Jacek Pniewski (Uniwersytet Warszawski)
e) Reprezentant Najwyższej Izby Kontroli (TBC)
f) Reprezentant samorządu (TBC)

Prowadzenie: Bartłomiej Kozek, Centrum UNEP/GRID-Warszawa

• 20:50 – Podsumowanie: Priorytetowe zdaniem panelistów działania na rzecz jakości powietrza.
• 21:00 – Zakończenie