UN environment
Centrum UNEP/GRID-Warszawa

5 czerwca z okazji Światowego Dnia Środowiska Arkadia i Galeria Mokotów podświetlą na zielono swoje fontanny, a Wroclavia – fasadę. Dodatkowo w Arkadii można będzie spotkać osobę, która zbierze od Klientów EKOpostanowienia. Mają one włączyć nas do grona zaangażowanych, nieobojętnych na środowiskowe zagrożenia, obywateli.

„Potrzebujemy zweryfikować swoje nawyki i przyzwyczajenia. Każda wielka zmiana zaczyna się od drobnych kroków. Te drobne kroki możemy podjąć wszyscy razem, dokonując bardziej świadomych, przemyślanych wyborów konsumenckich i nie tylko. Transport, ogrzewanie, zużycie energii – to tylko niektóre z dziedzin, którymi na co dzień wpływamy na stan jakości powietrza w naszej okolicy” – czytamy w stanowisku organizatora, Centrum UNEP/GRID-Warszawa, realizującego w Polsce misję UN Environment.

Akcja Zielona wstążka #DlaPlanety, jak i cały program Centrum UNEP/GRID-Warszawa, jest zgodny z długofalową strategią firmy Unibail-Rodamco-Westfield, aktywnie działającej na rzecz środowiska. Program Better Places 2030, realizowany przez URW, stawia sobie za cel spełnianie najwyższych standardów ekologicznych, zrównoważony rozwój, a w efekcie realne zmniejszenie śladu węglowego w swojej działalności. Obiekty Unibail-Rodamco-Westfield: Arkadia, Galeria Mokotów, Wroclavia i Galeria Wileńska otrzymały certyfikacje BREEAM na poziomach Excellent i Outstanding, doceniające ekologiczne rozwiązania zastosowane w budynkach.