UN environment
Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Piwo to nasza pasja, dzięki której od lat Grupa Żywiec towarzyszy najlepszym wspólnym chwilom. Chcemy, żeby w przyszłości naszym piwem mogły się też cieszyć następne pokolenia. Dlatego w Światowym Dniu Środowiska promowaliśmy ekologiczne postawy wśród naszych pracowników oraz gości Muzeum Browaru w Żywcu zachęcając ich do małych codziennych zmian w życiu, które mogą tworzyć czyste środowisko.

 

„Wierzymy, że troska o środowisko i zrównoważony rozwój zaczyna się w domu i że tylko działając wspólnie, możemy wprowadzać pozytywne zmiany w otoczeniu. Z tego powodu w Światowym Dnia Środowiska zostaliśmy partnerem głównym akcji Zielona Wstążka #DlaPlanety” – mówi Magdalena Brzezińska, Kierownik Działu Korporacyjnego Grupy Żywiec.

 

 W Grupie Żywiec warzymy lepszy świat

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań, przed którymi wszyscy stoimy, a które będą miały wpływ na składniki i wodę, z którym warzymy piwo. Dlatego zaczynamy od siebie i dbamy o to, żeby w Grupie Żywiec nic się nie marnowało, a produkcja piwa była jak najbardziej efektywna.

W browarach Grupy Żywiec dążymy do tego, żeby ograniczać emisje CO2 na każdym etapie naszej działalności. W ciągu ostatnich 10 lat udało nam się ograniczyć emisje CO2 do atmosfery o 50% na każdy litr warzonego piwa, a dzięki stosowaniu specjalnych, lekkich naczep, udało nam się powtórzyć ten wynik w transporcie piwa.

Piwo to jednak przede wszystkim doskonała woda więc tak ważne jest dbanie o odnawianie jej zasobów. Dlatego w naszym browarze robimy co możemy, żeby każdą kroplę wody używanej do mycia butelek lub innych procesów technologicznych zawracać, oczyszczać i używać ponownie. Dzięki technologii i doświadczeniu pracowników Arcyksiążęcy Browar w Żywcu należy do światowej czołówki browarów o najniższym zużyciu wody.

Dbamy o to, żeby w naszych browarach nic się nie marnowało. Opady, które powstają w procesie produkcji piwa już niemal w ogóle nie trafiają na składowisko śmieci, ale są poddawane recyklingi lub odzyskowi, a pozostałości takie jak młóto browarniane lub gęstwa drożdżowa są niemal w całości wykorzystywane w rolnictwie.Warzymy Lepszy Świat
Grasz w butelkę?

Butelka zwrotna to najbardziej przyjazne dla środowiska opakowanie. Dlatego cieszymy się kiedy butelki do nas wracają z korzyścią dla Ciebie i #DlaPlanety.

Dlaczego? Ponieważ może krążyć 25 razy w ciągu 5 lat i być ponownie wykorzystana bez żadnego dodatkowego przetworzenia. Zwracając butelkę masz realny wpływ na ograniczenie ilości śmieci oraz emisji CO2 do atmosfery.

Emisje CO2 w przypadku butelki zwrotnej są porównywalne do emisji generowanych podczas ładowania 4 smartfonów, podczas gdy w przypadku butelki bezzwrotnej – 37 smartfonów.

Zwracając butelkę zwrotną możesz dać jej drugie i kolejne życie. W ten sposób dbasz o środowisko i nie tracisz pieniędzy. To dlatego ponad 50% całego naszego piwa pakujemy do opakowań zwrotnych, które później są zbierane, sprawdzane pod kątem jakości i dokładnie myte, abyśmy mogli napełnić je ponownie.

Więcej o tym jak Warzymy Lepszy Świat na raport.grupazywiec.pl. 

Grasz w butelkę 1